Šojble pretekao Angelu Merkel

Izvor: B92, 10.Jan.2014, 16:53   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Šojble pretekao Angelu Merkel

Berlin -- Angela Merkel nije više najomiljeniji političar i ispred nje se na skali popularnosti nalazi ministar finansija i najstariji član Nemačke vlade Volfgang Šojble.

To je pokazala je poslednja anketa Instituta za istraživanje javnog mnjenja Infratest Dimap, koju je objavila televizija ARD u "Dojčlandtrendu".

Merkelova je dobila 75 procenata za svoj rad, a Šojble 76 odsto, dok se novimenovani šef nemačke diplomatije socijaldemokrata Frank-Valter Štajnmajer, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << sa 73 odsto, našao na trećem mestu.

Iza njih ministar unutrašnjih poslova Tomas de Mezijer, vicekancelar i ministar privrede Zigmar Gabrijel i drugi. Kada je, medjutim, reč o Merkelovoj, ona je već godinama u nazad, sa malim prekidima i u svim anketama, najpopularniji nemački političar, podsećaju mediji. U medijskim analizamama ove ankete ukazuje se da novoizabrana "crno-crvena" vlada demohrišćana i socijaldemokrata u startu deluje u internim pitanjima podelljena. Velika većina Nemca smatra i ovu vladu, bar isto onoliko podeljenom, kao što je bila prethodna, takodje, s Merkelovom na čelu i liberalima, umesto socijaldemokrata. Oko 34 odsto Nemaca ne vidi tu nikakvu razliku, 39 odsto smatra da je ova koalicija još podeljenija, nego prethodna, a svega 18 odsto smatra da koalicioni partneri imaju harmoničniji odnos, nego prethodni sastav. U odredjenim temama, medjutim, Nemci više veruju sadašnjoj vladi-njih 43 odsto smatra da će se nova vlada više od prethodne angažovati na području porodične politike i dečje zaštite.
Pogledaj vesti o: Angela Merkel

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.