Proruski demonstranti prekinuli predizborni skup Angele Merkel

Izvor: Kurir, 15.Maj.2014, 09:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Proruski demonstranti prekinuli predizborni skup Angele Merkel

Aktivisti su nosili parole "Uhapsite naciste u Ukrajini" i "Bez rata u Rusiji"

BERLIN - Proruski nastrojeni demonstranti prekinuli su predizborni skup nemačke kancelarke Angele Merkel u Berlinu, pozivajući na hapšenje "nacista u Ukrajini", objavili su nemački mediji, prenosi Tanjug.

Oko 100 demonstranata, koji su nosili kape sa ruskim emblemom dvoglavog orla, izviždali su sinoć Merkelovu >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << i mahali plakatima na kojima je pisalo "Uhapsite naciste u Ukrajini" i "Bez rata protiv Rusije", prenela je agencija AFP.

Protest je održan iza barijera postavljenih u zadnjem delu sale u kojoj se održavao skup, kojem je u organizaciji vladajuće Hrišćansko-demokratske unije prisustvovalo oko 200 ljudi.

Jedan od govornika na skupu povodom predstojećih evropskih izbora i član Evropskog parlamenta Joahim Celer je izjavio da bi bilo bolje da je ovaj protest održan na moskovskom Crvenom trgu.
Pogledaj vesti o: Angela Merkel

Nastavak na Kurir...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.