Milanović i Merkelova razgovarali o izbeglicama

Izvor: B92, 18.Sep.2015, 20:21   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Milanović i Merkelova razgovarali o izbeglicama

Premijer Hrvatske Zoran Milanović i nemačka kancelarka Angela Merkel razgovarali su popodne telefonom o situaciji sa izbeglicama u Hrvatskoj.

Njih dvoje su se usaglasili da problem sa talasom izbeglica mora da bude rešen na spoljnim granicama EU.

"Milanović i Merkel raspravili su o situaciji sa izbeglicama u Hrvatskoj, koja se vrlo brzo razvija. Milanović je upoznao kancelarku sa naporima koje Hrvatska preduzima sa ciljem da u potpunosti upravlja situacijom >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u skladu sa svojim obavezama, ali u svakom trenutku obezbeđujući da se prema svim migrantima postupa humano i sa ljudskim dostojanstvom", navodi se u saopštenju hrvatske Vlade.

Oni su se saglasili da problem mora biti rešen na spoljnim granicama Evropske unije, prenose hrvatski mediji.

Portparol Vlade Nikola Jelić rekao je agenciji Hina da su Milanović i Merkel razgovarali na obostranu inicijativu, a razgovor je trajao oko 45 minuta.

Premijer Hrvatske je zbog razgovora sa Merkelovom u jednom trenutku napustio sednicu Saveta za nacionalnu bezbednost.

U poslednjih nekoliko sati Hrvatsku je napustilo 3.500 izbeglica, od čega je njih 1.000 ilegalno ušlo u Sloveniju, navode hrvatski mediji.

Migranti koji su putničkim vozom u pet vagona iz Osijeka preko Koprivnice stigli u mesto Botovo, udaljeno pet kilometara od hrvatsko-mađarske granice, iskrcali su se popodne u tom mestu, te su nakon dvadesetak minuta hoda prešli u Mađarsku na ilegalnom graničnom prelazu.
Pogledaj vesti o: Angela Merkel

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.