Izvor: NoviMagazin.rs, 13.Avg.2016, 14:30 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Merkelova od nemačkih kompanija traži da zaposle izbeglice
Nemačka kancelarka Angela Merkel pozvala je direktore nekih od najvećih tamošnjih kompanija da prisustvuju samitu sledećeg meseca na kojem će od njih zatražiti da zapošljavaju više izbeglica, objavio je danas nemački "Bild", a preneo Rojters.
Agencija podseća da se više od milion migranata slilo u Nemačku prošle godine i da vlada u Berlinu želi da se što više njih nađe na tržištu rada, čime bi se smanjila njihova zavisnost od državne pomoći i kompenzovao >> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs << manjak radne snage zbog sve starije nemačke populacije.
Prema navodima "Bilda", Merkelova će nastojati da nemačke kompanije, protivno njihovoj volji, natera da ponude stažiranje i radna mesta izbeglicama.
Kompanije tvrde da većina novopridošlih u Nemačku ne zna nemački jezik i nema neophodno obrazovanje za obavljanje poslova.
Merkelova je pozvala predstavnike kompanija poput "Folksvagena" i "Simensa" na sastanak sredinom septembra u njenoj kancelariji u Berlinu.
Ona se nada da će od šefova nemačkih privrednih giganata saznati šta te firme mogu da urade da bi se migranti integrisali u radnu snagu.
Deo kancelarkine strategije je da se pomogne kvalifikovanim azilantima da brže nauče nemački, dobiju obuku i zaposle se.
Zvanični Berlin je takođe preduzeo mere za ubrzanje procesa slanja migranata koji ne ispunjavaju uslove za dobijanje azila natrag u zemlje iz kojih potiču.
Pogledaj vesti o: Angela Merkel






