Izvor: Vostok.rs, 08.Okt.2015, 14:07 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Merkelova: Nisu u pravu, imam plan
08.10.2015. -
Nemačka kancelarka Angela Merkel stala je u snažnu odbranu svoje politike prema izbegličkoj krizi, ističući da ima plan i da kritičari koji je optužuju za loše upravljanje tom krizom nisu u pravu.
„Da, ja imam plan“, istakla je Merkelova u izjavi za nemački radio ARD.
Članovi Merkelovog bloka desnog centra su prethodnih dana pozivali da se ograniči broj izbeglica koji >> Pročitaj celu vest na sajtu Vostok.rs << ulaze u Nemačku, prenela je agencija AP.
Merkelova je ukazala da takva ograničenja nisu pravno moguća i da kao šef Hrišćansko-demokratske unije ne želi da učestvuje u „trci za najmanje prijateljski nastrojenog prema izbeglicama“.
Nemačka Vlada usvojila je juče novi koncept zbrinjavanja izbeglica i za političkog koordinatora imenovala šefa Kancelarske službe Petera Altmajera, dok su operativni, stručni, organizatorski, pravni i finansijski aspekti izbegličke krize i dalje u rukama Ministarstva unutrašnjih poslova.
Ministar unutrašnjih poslova Tomas de Mezijer je novi koncept ocenio kao napredak.
Najnovije ankete pokazuje da se popularnost Angele Merkel nalazi na najnižem nivou u ovoj godini i, ako bi Nemci mogli direktno da biraju kancelara, za nju bi glasalo 47 odsto građana, što je za dva odsto manje nego prošle nedelje.












