Merkel Grcima: Šišanje duga nije moguće

Izvor: B92, 06.Apr.2016, 09:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Merkel Grcima: "Šišanje duga" nije moguće

Berlin -- Nemačka kancelarka Angela Merkel izjavila je da regulativa evrozone ne dozvoljava kresanje grčkog duga.

"Nemačka nije zahtevala da ne bude otpisa duga za Grčku", rekla je Merkel posle susreta sa direktorkom Međunarodnog monetarnog fonda Kristin Lagard i drugim ekonomskim zvaničnicima.

Nemačka kancelarka je navela da takozvano "šišanje" duga "nije pravno moguće u evrozoni".
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<
Grčka je trenutno u novoj rundi pregovora o štednji sa MMF-om i evropskim kreditorima.

"Tačno da nije postignuto sve što se želelo, ali smo posvećeni, radimo zajedno i želimo da pomognemo Grčkoj", kazala je direktorka MMF-a.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.