Dačić: Nemačka će i dalje podržavati Srbiju

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 21.Avg.2011, 21:16   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dačić: Nemačka će i dalje podržavati Srbiju

KIKINDA -

Zamenik premijera Srbije Ivica Dačić izjavio je danas da je siguran da će Nemačka i dalje podržavati Srbiju na njenom evropskom putu i da će poseta nemačke kancelarke Angele Merkel Beogradu proteći u pozitivnoj atmosferi.

Dačić je izrazio uverenje da će dve zemlje sve sporne stvari rešavati tako da to ne ugrozi evropski put Srbije, ali ni državne i nacionalne interese. >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine <<

On je naglasio da je Nemačka jedna od ključnih zemalja EU, zbog čega je odnos sa tom državom od vitalnog značaja za evropsku poziciju Srbije.

"Siguran sam i nadam se da će Nemačka, koja je i do sada pružala podršku našem evropskom putu, to činiti i dalje i da ćemo stvari koje su sporne rešavati tako da to ne koči naš evropski put i da ne predstavlja odstupanje od naših državnih i nacionalnih interesa", rekao je Dačić u Kikindi.

Dačić je kazao da bi dve zemlje zajedno trebalo da se potrude "da nađu neki zajednički imenitelj, bez obzira što postoje neke stvari oko kojih se ne slažu".

"Očekujem da to (poseta Merkelove) bude poseta u pozitivnoj atmosferi, nasuprot možda nekim najavama koje su dolazile iz nekih nezvaničnih krugova", dodao je ministar unutrašnjih poslova.
Pogledaj vesti o: Angela Merkel

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.