Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 06.Maj.2020, 07:17
Bundesliga od sredine maja, bez publike
Nemačka Bundesliga mogla bi uskoro nastaviti prvenstvo, ali bez publike.
Nemačka kancelarka Angela Merkel razgovarala je danas sa premijerima pokrajina i u zaključnom dokumentu postignut je dogovor da liga može biti nastavljena u drugoj polovini maja.
O konkretnim terminima za odigravanje utakmica odlučuje Nemački fudbalski savez, koji >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << će sutra održati sastanak.
Na sastanku Merkelove i predstavnika pokrajina istaknuto je da novi start lige mora biti povezan sa "merama karantina", to jest u obliku kampa za treninge, koji je mora trajati dve nedelje.
Merkelova je, na konferenciji za štampu, istakla da će na taj način biti testirani igrači na početku i kraju karantina.
Odobrenje za nastavak prvenstva za sada važi samo za Bundesligu i 2. nemačku ligu.
Za ostale lige se tek razvoja koncept, a nastavku prvenstva nadaju se ženska Bundesliga i treća nemačka liga.
Pogledaj vesti o: Coronavirus
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...












