A za Angelu dajte narodnjake

Izvor: Vesti-online.com, 19.Okt.2013, 19:18   (ažurirano 02.Apr.2020.)

A za Angelu dajte narodnjake

Kako se opušta stroga nemačka kancelarka Angela Merkel? Kao i svi - uz narodnjake!

"Čelična" Angela Merkel otkrila je i svoju mekšu stranu, priznajući da često peva tradicionalne nemačke pesme.

- Obožavam da pevam i kad god imam priliku pevam tradicionalne pesme, navela je Merkelova povodom nastupajućeg obeležavanja 50-godišnjice otvaranja koncertne dvorane Filharmonije u Berlinu. >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com <<

Kancelarka je, međutim, priznala da njen entuzijazam za klasičnu muziku i izvorne nemačke pesme nije se, nažalost, odrazio na njene izvođačke sposobnosti.

- Učila sam da sviram flautu i pomalo klavir. Ali se ispostavilo da nisam preterano talentovana, pa sam odustala, požalila se političarka koja svake godine sa suprugom Joakimom Sauerom posećuje Vagnerov festival u Bajrojtu.

Merkelova, koja sebe opisuje kao ljubitelja klasične muzike, takođe, je redovni posetilac koncerata klasične muzike i opere u Berlinu.

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.