Izvor: B92, 17.Nov.2011, 20:20 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Sindikati prosvete prete štrajkom
Beograd -- Prosvetari u Srbiji tvrde će biti prinuđeni da ponovo štrajkuju ukoliko jubilarne nagrade hitno ne budu isplaćene.
Sindikat radnika u prosveti Srbije i Granski sindikat prosvetnih radnika Srbije Nezavisnost u današnjem otvorenom pismu premijeru Mirku Cvetkoviću i ministru Žarku Obradoviću podseća da Sporazum od 1. aprila predviđa isplatu jubilarnih nagrada za 2009. i 2010. godinu do kraja septembra, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << a za 2011. do kraja godine.
Vlada ignoriše sindikate i ne obaveštava ih o realizaciji dogovorenog, navedeno je u pismu dostavljenom medijima, u kome se ističe da su u veoma malom broju opština isplaćene jubilarne nagrade za ovu godinu.
"Istovremeno, pozivamo i druge budžetske korisnike da pristupe ovoj akciji, u cilju disciplinovanja vlade, da poštuje ono što je dogovoreno", navodi se u pismu.
Treći sindikat prosvete, Unija sindikata prosvetnih radnika Srbije, ranije je takođe najavila da će krajem ove nedelje doneti odluku o potpunoj obustavi rada, zbog neisplaćivanja jubilarnih nagrada.
Pogledaj vesti o: Štrajk prosvetnih radnika










