PLBIH: Težak poraz Borca

Izvor: BanjalukaLive.com, 27.Avg.2014, 21:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Odigrano je pet mečeva petog kola fudbalske Premijer lige Bosne i Hercegovine. Težak poraz Borca, prvi gol u šampionatu Radnika, Slaviji prija igranje u Foči, ukratko je rezime pet odigranih mečeva petok kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. U prethodna dva kola Borac je slavio protiv Travnika i Čelika i najavljivali su pobjedu ili remi na gostovanju Olimpiku. Međutim desilo se nešto sasvim drugo. Borac je doživio ubjedljiv poraz 4:1. Borac se držao do samog finiša, a onda >> Pročitaj celu vest na sajtu BanjalukaLive.com << su "pali" i za samo 12 minuta primili tri gola. Olimpik je poveo golom Brkovića nakon 36. minuta igre. Borac je do izjednačenja stigao nakon sat vremena igre. Stokić je bio precizan sa penala. Ipak Olimpik nije bio uzdrman, bili su uporni i do kraja su Pandža, Souza i Nukić savladali Avdukića za ubjedljivu pobjedu i 10. osvojeni bod ove sezone. Radnik iz Bijeljine ima očajan start šampionata. Tek u petom kolu postigli su PRVI pogodak, ali su poraženi na svom terenu od Željezničara 3:1. Čelik i Velež su podijelili bodove, Slavija je sa 2.1 savladala Slobodu i sada su u vrhu tabele sa devet bodova i Travnik je sa minimalnih 1:0 bio bolji od Mladosti. 5. kolo Premijer lige BiH: Čelik ­ Velež 1:1 /Pezer 38­ Hajdarović 47 / Olimpik – Borac 4:1 /Brković 36, Pandža 78, Souza 83, Nukić 90- ­ Stokić (p) 60/ Slavija – Sloboda 2:1 /Vejnović 53, Prodanović 69, ­Mujkić 87/ Radnik – Željezničar 1:3 /Glavešić 82­ Bučan 3, Sadiković 56, Tomić 79/ Travnik – Mladost 1:0 /Nuhić 44/ Zrinjski- ­ Vitez 1:0 (pol) /Radulović 10/ Široki Brijeg – Zvijezda (20.00) Sarajevo – Drina odgođeno zbog nastupa Sarajeva u kvalifikacijama za Ligu Evrope TABELA: Zrinjski (­1) 10, Široki Brijeg (­1) 10, Olimpik 10, Velež 9, Slavija 9, Sarajevo (­1) 8, Željezničar 8, Sloboda 6, Drina (­1) 6, Borac 6, Mladost 5, Travnik 4, Zvijezda Gradačac (­1) 3, Čelik 3, Radnik1, Vitez (­1)1. (MONDO)
Pogledaj vesti o: Fudbal