Rusija osvojila bronzanu medalju

Izvor: Politika, 18.Sep.2011, 20:51   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaška reprezentacija Rusije osvojila je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu s obzirom na to da je pobedila Makedoniju sa 78:62 (17:13 19:17 16:20 20 :18)

Utakmica za treće mesto bila je izjednačena do poslednjeg minuta a pobedu Rusima doneo je Sergej Bikov koji je 15 sekundi pre kraja pri nerešenom rezultatu dao koš i doveo svoj tim u vođstvo.

Makedonci su imali tajm aut da bi pripremili poslednji napad ali nisu uspeli da ga realizuju pošto je Damjan >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << Stojanovski sedam sekundi pre kraja promašio.

Posle skoka u odbrani Andreja Kirilenka, Makedonija je napravila faul a Aleksej Šved je sa linije slobodnih bacanja postavio konačan rezultat utakmice.

U Ruskom timu najbolji je bio Andrej Kirilenko koji je zabeležio 18 poena i sedam skokova a po 10 poena su postigli Sergej Monja, Timofej Mozgov i Andrej Voroncevič.

U timu Makedonije dobru igru pružio je Lester Bo Mekejleb sa 22 poena a pratio ga je Vlado Ilievski sa 16 poena i četiri asistencije.

U finalu Evropskog prvenstva večeras će igrati Francuska i Italija.