Važan trijumf Zvezde u Ljubljani

Izvor: B92, 05.Jan.2013, 20:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaši Crvene zvezde Telekom igraju meč u Ljubljani protvi Olimpije u okviru 16. kola ABA lige. Na dva minuta do kraja Zvezda vodi 62:52.

'Crveno-beli' su trenutno drugi na tabeli sa deset pobeda i pet poraza, dok je ekipa iz Ljubljane na osmom mestu, sa osam pobeda i sedam poraza.

Tekstualni prenos meča možete pratiti uživo na našem sajtu.

Nije se igralo naročito efikasno na početku >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << meča, nijedna od ekipa nije uspevala da sprovede svoje akcije u delo, ali je Olimpija pogodila dve trojke i vodila sa 8:4.

Igru na postu Zvezde domaći su pokušavali da spreče udvajanjima, ali su se Beograđani relativno dobro nosili sa njima i posle pogotka Brauna poveli su sa 10:8.

’Crveno-beli’ su nastavili sa dobrom igrom, bili su superiorni u skoku (14-8 posle prve četvrtine), a posle polaganja Nelsona u polukontri poveli su sa 17:11. Međutim, trojkom Prepeliča Olimpija na prvi dvominutni odmor odlazi sa tri poena zaostatka – 17:14.

Gosti su odlično počeli drugu četvrtinu i posle serije 7-0 poveli su sa deset poena razlike. Posle tehničke Prepeliču poentirao je Braun, nadovezao se Savović posle ofanzivnog skoka, a seriju je zaokružio Cvetković ukradenom loptom i polaganjem u kontri (24:14).

Olimpija je igrala očajno, nije uspevala da pogodi ni za tri poena ni iz reketa, ali Zvezda je zbog nekoliko izgubljenih lopti propustila priliku da napravi još veću prednost.

Pomalo nepovezana igra nastavila se na obe strane, a trener Vukoičić je tražio tajm aut posle trojke Ranika kojom su Ljubljančani prišli na -7 (30:23).

Nijedna od ekipa nije dolazila do prave igre u napadu, ali je Zvezda imala rešenja iz reketa, dok se Olimpija bezuspešno oslanjala na šut za tri poena (4-14 u prvom poluvremenu).

Na kraju prvog poluvremena, utisak je realnih +10 za Zvezdu – 36:26.

U prva dva minuta treće deonice nijedna ekipa nije uspela da postigne koš, a onda je proradio Igor Rakočević. Prvo je pogodio dva od tri penala, zatim je dao trojku, a onda je još jednom pogodio u poslednjoj sekundi napada za +15 (44:29).

U dvorani „Stožice“ bilo je prisutno 5700 gledalaca, od toga veliki broj navijača Zvezde, koji su u tom momentu nadglasali domaće pevajući „Zvezda, ooo“.

Posle toga je usledio prazan hod u igri Zvezde, pre svega u napadu, a u odbrani su rivalski igrači previše lako slati na liniju penala. Malo-pomalo, Olimpija se primakla, a posle trojke Ranika za 46:39 trener Vukoičić zatražio je tajm aut.

Minut odmora bio je pravi potez – Zvezda je posle toga poenima centara, četiri Katića i dva Savovića, imala 12 poena viška pred poslednji dvominutni odmor (52:40).