(VIDEO, FOTO) MADRIĐANI ODRŽALI ČAS FUDBALA: Real deklasirao Barselonu rezultatom 3:1

Izvor: Kurir, 25.Okt.2014, 15:48   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Najskuplja fudbalska utakmica svih vremena biće odigrana od 18 časova na stadionu Santjago Bernabeu

Fudbaleri Reala savladali su u 169. El Klasiku u Primeri Barselonu rezultatom 3:1 (1:1). Madriđani su se vratili u trku za titulu, pošto su prišli Barseloni na jedan bod zaostatka.

Barselona je povela golom Nejmara u 4. minutu.

Izjednačio je Ronaldo u 35. minutu iz penala.

Pepe je doveo Real u vođtvo u 50. minutu, da bi tačku na "i" stavio >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << Benzema.

Real ima 21 bod, Barselona 22.

Ništa grandioznije niti veličanstvenije u svetu fudbala nema od duela dva najskuplja tima na svetu.

Od 18 časova na stadionu Santjago Bernabeu Real Madrid će dočekati Barselonu u 169. prvenstvenom El Klasiku. Najveći derbi na svetu dobio je novi epitet, večerašnji meč biće najskuplji El Klasiko svih vremena.

Budite uz Kurir sport i ispratite sve najzanimljivije detalje uoči, za vreme i po završetku utakmice.

19:14 - GOOOL! Benzema povećava vođstvo na 3:1

Greška fudbalera Barselone, Ronaldo je uposlio Rodrigeza, ovaj prosledio loptu ka Benzemi koji je matirao Brava.

19:03 - Pepe doneo prednost Realu 2:1

Defanzivac Pepe donosi preokret i vođstvo Reala 2:1. Posle kornera Portugalac je bio najviši u skoku i glavom matirao Brava.

18:45 - Statistika iz prvog poluvremena

Consulta las estadísticas de la primera parte del #ClassicFCB http://t.co/z5LHouF71V #FCBlive pic.twitter.com/vnQngeH9FJ

18:34 - GOOOL!!! Ronaldo iz penala postigao pogodak

Sigurno je Ronaldo izveo penal i savladao Brava za 1:1. Ovo je njegov 14. gol u El Klasiku i njegov 16. pogodak u Primeri ove sezone. Bravo je primio prvi pogodak ove sezone, posle 753 minuta.

18:33 - Penal za Real

Marselo je uleteo u kazneni prostor Reala, centrirao po zemlji, a Pike koji je bio na zemlji rukom je igrao.

18:21 - Mesi promašio stopostotnu šansu

Odličnu akciju Barselone započeo je Luis Suarez, centrirao je po zemlji sa desne strane, Mesi je natrčao i sa četiri metara šutirao, ali je Kasiljas izbacio loptu u korner.

18:13 - Nejmar dobio žuti karton

I drugi najbolji igrač Barselone, Nejmar zaradio je žuti karton. Prvi zapisani bio je Mesi.

18:11 - Benzema pogodio prečku

Francuski reprezentativac Karim Benzema deluje najopasnije po gol Barselone u uvodnim minutama. U 11. minutu je pogodio prečku glavom.

18:10 - Najbrži gol Barselone u El Klasiku od 1986. godine

Brazilac Nejmar postigao je vodeći pogodak posle 182 sekunde El Klasika. To je najbrži pogodak Barselone u duelima sa Realom još od 1986. godine.

18:09 - Mesi prvi igrač sa žutim kartonom

Lionel Mesi je igrač koji je zapisan u beležnicu sudije Hesusa Hila. Mesi je zbog dva uzastopna prekršaja dobio žuti karton.

18:04 - GOOOL!!! Nejmar donosi prednost Barseloni

Sjajna akcija Brazilca Nejmara, primio je loptu, prevario Karvahala i matirao Kasiljasa već u 4. minutu.

18:03 - Prepun Santjago Bernabeu

Il Bernabeu! #GazzaClasico pic.twitter.com/QMH8BnexZk

18:02 - Klaudio Bravo nije primio pogodak ove sezone!

Zvuči gotovo neverovatno, ali Barselona nije primila gol ove sezone. Golman Klaudio Bravo nije primio pogodak 720 minuta.

18:00 - Počeo je meč

Fudbaleri Barselone izveli su početni udarac, čime je počeo 169. El Klasiko

17:59 - Barselona ulazi u utakmicu sa četiri boda više

Barselona u 169. prvenstveni El Klasiko ulazi sa četiri boda više u odnosu na trećeplasirani Real. U osam odigranih kola Barselona ima 22 boda i bez primljenog gola je, dok je Real osvojio 18 bodova.

17:57 - Koreografija navijača Reala

¡HALA MADRID! pic.twitter.com/k4BDl46Rau

17:46 - Predstavljanje igrača Barselone

17:26 - Golmani Kasiljas i Bravo zagrevaju se uoči početka meča

17:09 - Iznenađenje, Luis Suarez starter

Urugvajcu Luisu Suarezu istekla je suspenzija zbog ujedanja Kjelinija na Svetskom prvenstvu, ali je retko ko očekivao da će biti starter na El Klasiku. Ipak, Luis Enrike je tako odlučio.

REAL: Kasiljas - Karvahal, Pepe, Ramos, Marselo - Kros, Modrić, Rodrigez, Isko - Ronaldo, Benzema

BARSELONA: Bravo - Alveš, Maskerano, Pike, Matje - Buskets, Inijesta, Ćavi - Luis Suarez, Mesi, Nejmar.

16:52 - Svlačionica Barselone je spremna da primi fudbalere

16:44 - Domaći navijači pružili veliku podršku fudbalerima

16:42 - Fudbaleri Reala stigli su na stadion

16:35 - Navijači Reala okupirali "Santjago Bernabeu"

Hala Madrid y Nada Mas. pic.twitter.com/Odj7GwPwX8

16:25 - Da li će se Madrid klanjati Lionelu Mesiju?

Uoči večerašnje utakmice, osim rezultata, u prvom planu je mogućnost da Lionel Mesi obori rekord najboljeg strelca Primere svih vremena. Čuveni Telmo Zara rekorder je sa 251 pogotkom, a Lionel Mesi ima 250 na svom kontu. Ukoliko Argentinac postigle dva gola i postane rekorder, El Klasiko će biti na kratko prekinut kako bi se odalo priznanje Mesiju.

16:22 - Najubedljivije pobede, Real slavio 8:2, Barselona 7:2

Najubedljiviju pobedu u derbiju Real je zabeležio u februaru 1935. godine kada je slavio rezultatom 8:2. Barselona se revanširala 15 godina kasnije, kada je u septembru 1950. rezultat bio 7:2.

16:17 - Lionel Mesi postigao je 21 pogodak u El Klasiku

16:12 - Kristijano Ronaldo do sada postigao 13 golova u El Klasiku

16:10 - Real ubedljiv kada igra kao domaćin

U dosadašnjih 84 prvenstvenih utakmica na stadionu "Santjago Bernabeu" Real je slavio 51 put. Nerešeno je završeno 15 utakmica, a Barselona se radovala 18 puta.

16:04 - Najskuplji El Klasiko svih vremena

Najavljeni sastavi Reala i Barselone zajedno vrede 888 miliona evra, i to bez najskljupljeg fudbalera Gereta Bejla, kao i Luisa Suareza. Prema podacima Transfermarketa Realova startna postava vredi 481 milion evra, a Barselone 407.

15:59 - Fudbaleri Barselone otputovali u Madrid rano jutros

15:54 - Ronaldo rekorder po broju mečeva u kojima je bio strelac

Kristijano Ronaldo drži rekord El Klasika kada su u pitanju uzastopne utakmice na kojima je bio strelac. Ronaldo je na šest uzastopnih utakmica protiv Barselone postigao najmanje jedan pogodak.

15:52 - Mesi najbolji strelac El Klasika svih vremena

Argentinac Lionel Mesi najbolji je strelac El Klasika svih vremena. Napadač Barselone postigao je do sada 21 pogodak.

15:45 - Barselona slavila u poslednjem meču u Madridu

Poslednji prvenstveni duel dve ekipe u Madridu odigran je 23. marta ove godine. Barselona je slavila rezultatom 4:3.

15:41 - Real ubedljiv kada igra kao domaćin

15:33 - Real bolji u Primeri, Barselona ukupno

Biće ovo 169. prvenstveni El Klasiko. U dosadašnjih 168 mečeva Real je ostvario 70 pobeda, Barselona 66, uz 32 remija. Gol razlika je 274:265 u korist "kraljevskog kluba".

Kada se uzmu svi mečevi, onda je prednost na strani Barselone. Ukupno su odigrali 260 utakmica, Real je slavio na 95, a Barselona na 107, u 58 remija. Gol razlika je 451:426 u korist Barselone.

15:30 - Real bez Bejla