UŽIVO: Portugal - Srbija 2:1 , evrogol Matića

Izvor: Večernje novosti, 29.Mar.2015, 22:14   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U Lisabonu, na stadionu Benfike "La luš", sastaju se selekcije Portugalije i Srbije u okviru kvalifikacione grupe za EP 2016. Domaćin je predvođen najvećom zvezdom Kristijanom Ronaldom i više zbog njega nego zbog imena protivnika rasprodata su skoro sva mesta na tribinama... Gosti su stigli motivisani, sa novim selektorom na čelu ekipe - Radovanom Ćurčićem.Oba trenera odredila su svoje startne sastave. pa će Portugal istrčati na teren sa timom koji čine: Rui Patrisio, Bosingva, Karvaljo, >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << Alveš, Eliseu, Nani, Tijago, Mutinjo, Fabio Koentrao, Dani, Ronaldo.U dresu Srbije utakmicu će početi: Stojković, Basta, Ivanović, Nastasić, Kolarov, Petrović, Matić, Marković, Ljajić, Tadić, Mitrović.Pola sata pred početak meča igrači obe reprezentacije izašle su na zagrevanje. Kada je bilo zvanično predstavljanje igrača publika je aplauzima i ovacijama pozdravila Nemanju Matića i Lazara Markovića, bivše igrače Benfike. Bez sumnje najveće ovacije dobio je Kristijano Ronaldo. Kapiten Srbije Branislav Ivanović jedini se zagrejavao sa kapicom i rukavicama iako je napolju temperatura bila 18 stepeni Celzijusa u plusu. Kristijano Ronaldo je promovisao novu frizuru.PRVO POLUVREMEPočetni udarac izveli su igrači Portugala. Na obe strane se igra, a prvi su udarac ka golu imali domaći igrači u 4. minutu - lopta je završila u rukama Vladimira Stojkovića. I prvi korner je bio za Portugal, u 5. minutu kada je Basta izbacio loptu u golaut. Izveo ga je Nani, kratko da bi organizovali akciju, ali je Srbija oduzela loptu i krenula u kontranapad...10. minut - I prvi gol su postigli Portugalci. Posle izvedenog drugog kratkog kornera, kada je Koentrao dodao loptu Daniju, a ovaj je centrirao do Karvalja koji je prevario Stojkovića i zatresao mrežu Srbije za 1:0 u 10. minutuVeć u 17. minutu igru je napustio Karvaljo, jedini strelac na meču, a zamenio ga je saigrač Dušana Tadića - Fonte. U 24. minutu dosuđen je prvi žuti karton - dobio ga je Nemanja Matić posle starta na Kristijanu Ronaldu... Portugal nije iskoristio prekid, a u narednim minutima Srbija je imala posed lopte i dva šuta van okvira gola domaćina - jedan put od Ljajića, drugi od Tadića.Krisijano Ronaldo je probudio uspavanu publiku u 28. minutu, kada je primio loptu od Nanija u kontri i "zunuo" je sa 30 metara pod prečku Srbije - na sreću golman Stojković je odlično reagovao. I dva minuta kasnije Ronaldo je zapretio golu Srbije - doveo je loptu pred Stojkovića, ali je prosledio do Fontea, ali je odbrana Orlova sprečila realizaciju napada... I dok se utakmica uglavnom igrala po tempu Portugala, koji su za 40 minuta imali 7 kornera, tenziju su koškanjem podigli Ljajić i Koentrao i obojica dobili po žuti karton. Na kraju prvog poluvremena Portugal je imao posed lopte 57 odsto vremena, dok je Srbija loput "čuvala" 43 odsto.Šut Kristijana Ronalda koji je odbranio Vladimir StojkovićGol Karvalja u 10. minutu mečaDRUGO POLUVREMESrbija se iz svlačionice, sa odmora, vratila na teren u istom sastavu koji je igrao u prvom poluvremenu. U 47. minutu dosuđen je slobodna udarac za Srbiju van kaznenog prostora. Izveo ga je Ljajić, ali samo do prvog odbranbenog igrača Portugala. Domaćin je odmah krenuo u kontru, a Kristijana Ronalda je zaustavio Aleksandar Kolarov i dobio za taj start žuti karton...U 53. minutu Srbija je bila u najboljoj prilici na meču da ugrozi gol Portugala. Dušan Tadić je dobro centrirao Aleksandru Mitroviću, ali je ovaj glavom loptu prebacio preko gola... Orlovi su ostali bez i jednog šuta u okvir gola rivala. 61. minut - EVROGOL NEMANjE MATIĆA! Srpski reprezentativac je primio loptu posle prekida - Kolarovovog izvedenog kornera i Petrovićevog dodavanja i makazicama zatresao mrežu Portugala - 1:1 63. minut - Ni dva minuta nisu prošla a Portugal je došao do nove prednosi – Ronaldo je razigrao Mutinja, ovaj dodao Koentrau koji je prevario dvojicu fudbalera srpske odbrane i postigao drugi gol za domaćina - 2:1.U 65. minutu Lazar Marković je izašao iz igre ušao je Filip Đuričić

Nastavak na Večernje novosti...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Večernje novosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Večernje novosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.