Izvor: B92, 27.Maj.2014, 20:41 (ažurirano 02.Apr.2020.)
UEFA kažnjava Čola i Šabija
UEFA je saopštila da će 17. jula raspravljati o eventualnom kažnjavanju trenera madridskog Atletika Dijega Simeonea i igrača Reala Šabija Alonsa.
Njima dvojici preti kazna zbog kršenja pravila na finalnoj utakmici Lige šampiona u subotu.
Na meču u Lisabonu Simeone je dva puta tokom produžetaka ušao u teren pokušavajući da se razračuna sa igračem Reala Rafaelom Varanom zbog napucavanja lopte prema klupi Atletika.
Alonso, koji nije igrao u finalu zbog >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << suspenzije, po završetku susreta pridružio saigračima na terenu u proslavi titule.
Simeone i Šabi Alonso suočeni su sa suspenzijom u Ligi šampiona sledeće sezone, potvrdila je UEFA.
Finalistima elitnog takmičenja, Realu i Aletiku, verovatno će biti izrečena novčana kazna zbog toga što su navijači tokom utakmice koristili pirotehnička sredstva, kao i zbog brojnih žutih kartona na meču (Real pet, Atletiko sedam).
Real Madrid je u Lisabonu pobedio tim gradskog rivala Atletika sa 4:1 posle produžetaka i osvojio jubilarnu 10. titulu prvaka Evrope.
UEFA o Simeoneu i Alonsu 17. jula
Izvor: Mondo, 27.Maj.2014
Evropska fudbalska unija (UEFA) najavila je da će 17. jula raspravljati o eventualnom kažnjavanju trenera madridskog..










