Slepci i miševi - to je Valensija: Hrabra Osasuna iščupala bod (VIDEO)

Izvor: MozzartSport.com, 09.Jan.2017, 23:53   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ekipa sa Mestalje promašila penal pri vođstvu od 3:2

Najgori protiv nešto malo manje lošeg. Ishod - svakome po bod. Osasuna je u Pamploni dočekala Valensiju i na kraju iščupaka bod - 3:3 u poslednjoj utakmici 17. kola španske Primere.

Slepi miševi odavno nisu strah i trepet za rivale u španskom šampionatu, otuda i ne čudi što je Osasuna kao fenjeraš ostao neporažen.

Ipak, imaće za čim da žali gostujuća ekipa koja je prethodnu pobedu u Primeri >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << ostvarila 16. oktobra prošle godine.

A žaliće ponajviše Dani Pareho koji četiri minuta pre kraja nije iskoristio penal koji bi Valensiji doneo dva gola prednosti. Odbranio je golman Fernandez, a u drugom minutu nadoknade Karlos Klerk je kaznio Valensiju i osigurao bod domaćinu.

Inače, bila je ovo veoma zanimljiva utakmica uprkos pozicijama koje zauzimaju večerašnji rivali na prvenstvenoj tabeli. Već u drugom minugu Slepi miševi su poveli preko Munira el Hadadija, ali je već posle pet minuta izjednačio Oriol Rijera.

Drugo vođstvo gostima u nadoknadi prvog poluvremena doneo je opet Rijera autogolom i činilo se da je Valensija na dobrom putu da ipak osvoji sva tri boda.

Samo se činilo, doduše. Roberto Tores je u 62. minutu još jednom pokazao da se momci iz Pamplone neće tako lako predati, a to je bilo jasno čak i pošto je Martin Montoja u 72. minutu dao treći gol za Valensiju.