Selta stala na pola puta

Izvor: Mondo, 12.Feb.2016, 00:59   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sevilja postala drugi finalista Kupa kralja i igraće za trofej protiv Barselone 21. ili 22. maja, verovatno na neutralnom terenu.

Ekipa Sevilje odbranila je 4:0 iz prve polufinalne utakmice na svom terenu i eliminisala Seltu ukupnim rezultatom 6:2.

Selta je u revanšu pred svojim navijačima vodila 2:0, golovima povratnika iz Liverpula Jaga Aspasa u 35. i 55. minutu, ali je već u 57. minutu smanjio Ever Banega. >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo <<

Šveđanin Džon Gvideti tri minuta kasnije nije iskoristio penal za domaće, čime je otišao i "poslednji voz" za senzaciju i plasman u finale.

Da Sevilja ostane neporažena (2:2) postarao se Ukrajinac Evhen Konopljanka, pogotkom u 87. minutu.

Za Seltu je poslednjih dvadesetak minuta igrao Nemanja Radoja, dok je Dejan Dražić ostao na klupi.

Barselona je u finale, u kome će braniti trofej, stigla preko Valensije - 7:0, 1:1.

Nastavak na Mondo...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.