SP: Treći poraz juniora Srbije

Izvor: B92, 21.Jul.2011, 17:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Muška juniorska rukometna reprezentacija Srbije ubedljivo je poražena od selekcije Slovenije 28:19 (15:9), u četvtom kolu A grupe Svetskog prvenstva u Solunu.

Najbolji strelac u našem timu bio je Namanja Ilić sa osam golova, dok je kod Slovenaca najprecizniji bio Gašpar Margijc sa sedam pogodaka.

Tako su šanse naše selekcije da se plasira u osminu finala svedene na domen teorije. Ako Norveška pobedi Tunis, "Orlići" bi pobedom u meču sa Afrikancima u petak, došli >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << do plasmana u TOP 16.

Junak utakmice, bio je slovenački golman, Lesjak, koji je odbranio 23 lopte. Slovenci su od samog starta potvrdili rejting bronzane evropske reprezentacije. Poveli su sa 5:2 u 10. minutu, iskoristivši, paradoksalno, igrača manje u polju serijom od 3:1 za dva minuta .

Brža i konkretnija igra protivnika "Orlića" povećavala je rezultatski minus. U 17. minutu (10:6), trener Butulija, pokušao je minutom predaha da prekine slovenački niz, ali u tome nije uspeo. Slovenci su do kraja poluvremena imali i osam golova prednosti - 15:7, da bi sa dva gola u poslednjem minutu, "Orlići" došli do 15:9.

Početak drugog poluvremena, doneo je nešto bolju igru naše selekcije. U 39. minutu, dva vezana gola pivotmena Nikolića za 13:17, dala su nadu da može doći do preokreta. Ipak, sve je ostalo na tome. Raspoloženi protivnik, predvođenim pomenutim Lesjakom, briljirao je do kraja meča, donevši sigurnu pobedu za prvo mesto u grupi - 28:19.

Slovenija - Srbija 28:19 (15:9)

Isključenja: Slovenija 12 minuta, Srbija 10 minuta

Crveni karton: Pantelić (48.)

Kretanje rezultata: 3:1 (8') 7:4 (13') 11:6 (19'), 15:7 (26'), 15:10 (34') 17:13 (39') 21:14 (46') 26:16 (57')

Slovenija: Lesjak 23 odbrane, Papež 3, Marguč 7, Zarabec 4 (2), Gaber 3, Poklar 4, Medved 2, Nosar 2, Mačkovšek 1, Šoštarič 1.

Srbija: Milić osam odbrana, Pavić 3, Mešter 1, Nenadić 1, Ilić 8 (1), Ivanišević četiri odbrane, Dimitrijević 2, Nikolić 2, Markez 1, Golubović 1, Dragaš, Pantelić