SP: Kraj za prvaka Evrope

Izvor: S media, 01.Okt.2010, 22:19   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Aktuelni prvak Evrope u odbojci, selekcija Poljske, završila je učešće na Svetskom prvenstvu u Italiji posle poraza od Bugarske rezultatom 3:0 (25:22, 25:18, 25:17).

Poljska je na prošlom SP 2006. u Japanu osvojila srebrnu medalju, a sada je već u drugom delu takmičenja zabeležuila dva poraza, od Brazila i Bugarske.

Španija >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << je napravila najveće iznenađenje, jer je pobedila Rusiju, koja je prva dva seta odigrala sa prvom postavom i dobila, a onda kompletno zamenila sastav. Španija je na kraju slavila sa 3:2 (17:25, 22:25, 25:21, 25:20, 15:13).

Kuba je pobedila Meksiko sa 3:0 (25:17, 27:25, 25:15), u utakmici drugog kola grupe H, u kojoj se sutra u 17 sastaju Srbija i Meksiko.