Rozberg pobedio u trci za Veliku nagradu Belgije

Izvor: Beta, 28.Avg.2016, 15:58   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vozač Mercedesa Niko Rozberg pobedio je danas u trci Formule 1 za Veliku nagradu Belgije i na devet bodova smanjio zaostatak za vodećim u generalnom plasmanu, klupskim kolegom Luisom Hamiltonom koji je trku završio na trećem mestu, iako je startovao sa začelja.Rozberg je tako ostvario 20. pobedu u prvenstvu, šestu u sezoni, a svoju prvu na stazi Spa Frankoršan. Nemac je trku završio za sat, 44 minuta, 51 sekundu.On je vodio od početka do kraja trke, koja je u 10. krugu prekinuta zbog udesa vozača Renoa Kevina Magnusena, koji je pri velikoj brzini udario u zaštitni zid i potpuno uništio ...