Primera: Sevilja nanela prvi poraz Atletiku i popela se na vrh tabele (VIDEO)

Izvor: Vesti-online.com, 23.Okt.2016, 18:04   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Derbi meč 9. kola Primere odigran je u Sevilji na punom stadionu Ramon Sančez Pishuan gde je domaćin iskoristio tu prednost i savladao Atletiko iz Madrida rezultatom 1:0.

Po kišovitom vremenu i veoma teškom terenu nije bilo lako postići gol, a to je od ruke pošlo samo N’Zonziju koji je u 73. minutu savladao Oblaka posle asistencije Vijeta. Kada je Koke per minuta kasnije dobio crveni karton bilo je jasno da gosti teško mogu da izbegnu prvi prvenstveni poraz ove sezone.
Trijumf protiv velikog rivala doneo je Andalužanima skok do prve pozicije na tabeli pošto sada imaju bod više od Barselone i dva od Atletika i Reala, koji će tek odigrati meč ove runde protiv Atletika iz Bilbaa.

Ranije tokom dana Selta je u Vigu deklasirala velikog galicijskog rivala Deportivo iz La Korunje rezultatom 4:1.

Rezultati, 9. kolo: Nedelja: Selta - Deportivo 4:1 (Ugo Maljo 32, Aspas 60pen, 83, Oreljana 78), Sevilja - Atletiko Madrid 1:0 (N’Zonzi 73), Viljareal - Las Palmas (18.30), Malaga - Leganes (18.30), Real Madrid - Atletik Bilbao (20.45), Odigrano ranije: Osasuna - Betis 1:2, Espanjol - Eibar 3:3, Valensija - Barselona 2:3, Real Sosijedad - Alaves 3:0, Granada - Sporting Hihon 0:0