Primera: Levanteu gradski derbi

Izvor: Sportal.rs, 23.Nov.2014, 20:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Gradski derbi u 12. kolu Primere pripao je Levanteu koji je sa 2:1 savladao Valensiju. "Slepi miševi" se bore za vrh tabele, ali u derbiju nikada nema favorita, što je Levente još jednom potvrdio. Iako je Valensija bila favorit nije uspela da savlada Levante u gostima.

Tokom prvih 45 minuta nisu bili raspoloženi za igru, ni jedni ni drugi, nije bilo ni nekih izglednih prilika, s obzirom na to da je samo Valensija uputila jedan šut u okvir gola. Mreže su mirovale 58. minuta. >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportal.rs << Ivanšic je iz kornera poslao sjajan centaršut, Kasadesu je nadskočio čuvare i poslao loptu u mrežu za vođstvo od 1:0. Gosti su se vratili u igru u 73. minutu , ali samo minut kasnije Morales je sa ivice kaznenog prostora još jednom savladao Alveša za velika tri boda.

Posle ovog kola Valensija je četvrta sa 24 boda, a Levante 13. sa 12.