Počele pripreme fudbalera Partizana

Izvor: B92, 12.Jan.2009, 14:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Počele pripreme fudbalera Partizana

Fudbaleri Partizana počeli su u ponedeljak pripreme za prolećni deo takmičenja u Jelen Superligi i Lav kupu Srbije.

Na 'prozivci' se pojavilo 27 igrača, nije bilo Tunišanina Zajema ali ni novih i neočekivanih lica. Predsednik kluba Dragan Đurić, direktor Ivan Tomić i trener Slaviša Jokanović poželeli su igračima sreću i uspeh u novoj godini i polusezoni, a Jokanović je, posle jednočasovnog treninga, novinarima još jednom rekao da "nije ni razmišljao o odlasku".
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << />
Prvi trening odradilo je 27 igrača, golmani Mladen Božović, Darko Božović, Aleksandar Radosavljević; igrači odbrane Ivan Stevanović, Aleksandar Miljković, Nenad Đorđević, Marko Jovanović, Srđa Knežević, Aleksandar Lazevski, Aleksis Ngambi, Ivan Obradović, Vladimir Branković, Milovan Sikimić, Bogdan Stević i Milivoje Ćirković; igrači sredine terena Adem Ljajić, Roberto Antonelo Žulijano 'Žuka', Radosav Petrović, Ljubomir Fejsa, Miloš Bogunović, Almami da Silva Moreira i Nemanja Tomić i napadači Lamin Dijara, Nenad Marinković, Brana Ilić, Vašington Marijano da Silva i Aleks dos Santos Gonsalveš.

Jokanović: "Moj zadatak je da radim najbolje što znam"

U odnosu na jesenji deo takmičenja u SC Teleoptik nisu se pojavili Zoran Tošić (Mančester junajted), Đorđe Lazić (Metalurg, Donjeck), Darko Maletić (Koblenc), Nenad Brnović (Rad), Milan Perić (Jagodina), Veljko Paunović, koji je završio karijeru, Dragan Čadikovski i Kamel Zajem.

Brazilac Žuka je izjavio da nikada nije rekao da želi da ode iz Partizana, a Slaviša Jokanović još jednom demantovao novinske napise o tome da mu se ne ostaje na klupi 'crno-belih'.

"Ja sam i posle završetka jesenjeg dela rekao sve što sam imao, mislim i sada isto. Dok ljudi u Partizanu ne budu smatrali da je potrebno da traže drugo rešenje, ja ću biti prvi trener," odgovorio je Slaviša Jokanović na pitanje da li je tokom praznika razmišljao o tome da li da se vrati, "Ne znam odakle priča o tome da se neću vratiti.

To bi bilo neozbiljno i infantilno. Ne želim da se bavim takvim pričama. Moj zadatak je da radim sa igračima najbolje što umem, da pokušamo da unapredimo igru i, naravno, kao i svake sezone, da na kraju ostvarimo cilj, da osvojimo trofeje."

Jokanović je kratko prokomentarisao prelazni rok.

"Znate koga smo doveli, imamo u planu još jednog bočnog igrača i jednog kvalitetnog štopera, igrača koji bi pomogao u skoku ali i u iznošenju lopte iz zadnje linije. Radimo na tome ali to je posao sportskog direktora," rekao je trener Partizana, i objasnio da novi igrač neće uticati na status 'starosedelaca'.

"Prvenstvo je dugo, biće i povreda i kartona, potreban nam je veći broj igrača. Ne možemo da računamo da su nam dva štopera dovoljna, a na njima je da se nametnu, poprave igru i izbore se za poziciju u timu."

Partizan je doveo Brazilca Vašingtona, momka visokog 204 cm.

"Nije igra u vazduhu njegov jedini kvalitet. Kao što je i rekao na predstavljanju, on je dobar i u ostalim segmentima, učestvuje u igri, ima dobru nogu, sigurno je da će nam biti jedna od opcija.

Za mesta u špicu konkurišu Dijara, dos Santos, Bogunović, Ilić, sigurno je samo da ćemo imati više opcija u napadu, da ćemo, za raziliku od jesenjeg dela, moći da koristimo prodore po strani," rekao je Jokanović.

Tomić: "Dovešćemo još dvojicu igrača"

Na prozivci pred početak priprema nije se pojavio Tunišanin Kamel Zajem.

"Znam da se sa više mesta moglo čuti da sam ja Ngambija i Zajema 'precrtao'. To nije tačno, šest meseci u životu fudbalera nije mnogo, njih dvojica nisu iskoristili priliku koju su imali ali to ne znači ništa.

Ngambi je došao, Zajem se nije pojavio, ne znam zbog čega, u svakom slučaju niko iz kluba mu nije rekao da ne dolazi," izjavio je Jokanović.

Situaciju sa Tunišaninom direktor Partizana Ivan Tomić prokomentarisao je jednom rečenicom.

"Nije nam se ni javio."

Tomić je rekao da su "ostale još neke nedoumice" ali da će se raditi brzo.

"Pokušaćemo da sastav kompletiramo u što kraćem roku. Dovešćemo još dvojicu novih igrača, jednog krilnog i defanzivca. Sigurno će biti i odlazaka," rekao je Tomić.

U sledećih nekoliko dana, u zavisnosti od tog ako od pojačanja dođe u Humsku, biće odlučeno koliko igrača će putovati na sledeći deo priprema, planiran za period od 21. do 31. januara u Antaliji.

Partizan će u Turskoj igrati tri utakmice, sa ekipama Salcburga, Kluža i Belhatova, posle pet dana u Beogradu 'crno-beli' će ponovo u Antaliju gde će za deset dana odigrati još tri utakmice, sa podgoričkom Budućnosti, Hirošimom i Makedonijom iz skopskog naselja Đorče Petrov.

Prvu prvenstvenu utakmicu Partizan igra 21. februara, sa Crvenom zvezdom.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Partizan počeo pripreme bez Zajema

Izvor: RTS, 12.Jan.2009

Fudbaleri Partizana počeli su pripreme za prolećni deo sezone, a među 27 igrača koji su došli u sportski centar "Teleoptik" u Zemunu nije bio Tunišanin Kamel Zajem. .."Nije neuobičajeno da se priča o odlascima i dolascima, ali stvarno ne znam kako i zašto je potekla ta priča. Kada u jednom...

Nastavak na RTS...

Jokanović želi duplu krunu

Izvor: RTV Pink, 12.Jan.2009

. . . Trener fudbalera Partizana Slaviša Jokanović izjavio je danas da ni u jednom trenutku nije. razmišljao o mogućnosti da ga smeni Upravni odbor kluba i istakao da želi da osvoji novu titulu prvaka Srbije i nacionalni kup. . .

Nastavak na RTV Pink...

ISPAO BIH NEOZBILJAN DA SAM OTIŠAO

Izvor: Press, 12.Jan.2009

Slaviša Jokanović na jučerašnjoj prozivci pred početak priprema Partizana rekao da nikada nije razmišljao da napusti crno-bele, „jer bi to bilo vrlo infantilno". .Fudbaleri Partizana upalili su juče motore na zemunskih minus sedam! Trener crno-belih Slaviša Jokanović prozvao je 27...

Nastavak na Press...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.