Izvor: RTS, 22.Feb.2009, 23:43 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Pobede Malage i Osasune
Fudbaleri Malage pobedili su na gostovanju Valjadolid sa 3:1 i tako se popeli na peto mesto prvoligaške tabele, dok se Osasuna posle pobede nad Numansijom od 2:0 izvukla iz opasne zone.
Malaga je već u sedmom minutu povela preko Alberta Lukea, a vođstvo je duplirao Apono u 29. minutu iz jedanaesterca. Nadu domaćima da mogu do boda doneo je Pedro Oldoni u 83. ali je pobedu Malage potvrdio Naćo dva minuta pre kraja utakmice.
Fudbaleri Malage ove sezone pokušavaju >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << da se domognu evropskih takmičenja i zauzmu jedno od prvih šest mesta na tabeli. Malaga je ovom pobedom zauzela peto mesto sa 39 bodova, dok je Valajdolid na 10. mestu sa 30 bodova.
Osasuna je na svom terenu pobedila Numansiju sa 2:0, golovima Jaroslava Plašila u drugom i Masuda u 34. minutu. Osasuna je tako uspela da se izvuče iz opasne zone i sa 24 bodova zauzima 17. mesto, dok je Numansija poslednja sa 20 bodova.
Vodeća ekipa španske lige Barselona izgubila je u subotu u gradskom derbiju od Espanjola sa 2:1, ali ima sedam bodova više od drugoplasiranog Real Madrida koji je, takođe, u subotu, ubedljivo pobedio Betis sa 6:1 na Santjago Bernabeu.
Majorka je pobedila Rasing iz Santandera sa 1:0 golom Hurada u 89. minutu, dok su Rekreativo u Almerija odigrali bez pobednika 1:1.
U nedelju:
Osasuna - Numansija 2:0
Majorka - Rasing Santander 1:0
Valjadolid - Malaga 1:3
Rekreativo Uelva - Almerija 1:1
Hetafe - Atletik Bilbao 1:1
Kasno u nedelju igraju:
Deportivo La Korunja - Valensija
Odigrano u subotu:
Barselona - Espanjol 1:2
Real Madrid - Betis 6:1
Sevilja - Atletiko Madrid 1:0
Viljareal - Sporting Hihon 2:1
-
Osasuna pobegla iz opasne zone, Valensija ispustila pobedu
Izvor: Blic, 23.Feb.2009, 00:37
Ekipi Osasune pripada epitet najvećeg pobednika nedeljnog programa 24. Primere, posle pobede u derbiju začelja nad Numansijom - 2:0...Donedavni "fenjeraši" u Španiji su nastavili beg sa dna tabele i preko brzog gola Jaroslava Plašila i pogotka Masuda u 34. minutu su konačno prešli "crvenu liniju"....
















