Partizanu pobeda ponovo izmakla iz ruku: MZT slomio otpor crno-belih u dramatičnoj završnici

Izvor: MozzartSport.com, 23.Dec.2015, 19:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Parni valjak šest minuta pre kraja meča stigao do preokreta, ali je sve prokockano u poslednja dva minuta - 82:78

Crna serija Partizana na gostujućim terenima u ABA ligi je nastavljena. Parni valjak ni osmi put ove sezone nije uspeo da trijumfuje na strani u regionalnom takmičenju, pošto ekipa Pere Božića još jednu neizvesnu završnicu nije uspela da reši u svoju korist. Ovoga puta na gostovanju MZT-u u Skoplju - 82:78 (27:19, 14:21, 21:16, 20:22). >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com <<

Tokom najvećeg dela meča domaćin je držao rezultat pod svojom kontrolom, ali je Partizan često bio na korak da dođe do preokreta. Nošeni odličnim Džamarom Vilosnom crno-beli su prvo poluvreme bili u egalu (41:40), dok je Amerikanac na poene u drugom poluvremenu čekao do 34. minuta, kada je na najbolji način krunisao seriju crno-belih od 8:0 za preokret u izuzetno važnom trenutku.

Prethodno je Milutinović pogodio trojku od tablu, nakon čega je usledila kontra crno-belih i hiruški precizan šut Vilson za prvo vođstvo crno-belih još od 19. minuta igre (66:69).

Iako je domaćin u poslednjem minutu imao i šest poena prednosti, crno-beli su sa nekoliko brzih poena, ali i pametnim izborom faulova, uspeli da priđu na svega dva poena zaostatka sedam sekundi pre kraja (82:80), ali je Uroš Luković poenima sa linije penala razrešio svaku dilemu.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je upravo Uroš Luković sa 20 postignutih poena, dok je 17 ubacio Đorđe Drenovac. Sa druge strane kod Partizana ubedljivo ispred ostalih Džamar Vilson sa 21 poenom, dok je sedam manje ubacio Džons.

MZT SKOPLJE - PARTIZAN 82:78

/27;19, 14:21, 21:16, 20:22/