Novak briljirao protiv Nišlija

Izvor: MVP.rs, 07.Maj.2015, 00:29   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Novosađani su zabeležili drugu pobedu u Superligi.

Vojvodina Srbijagas je savladala Konstantin u okviru trećeg kola Superlige Srbije rezultatom 85:66 na domaćem terenu i tako upisala drugi trijumf u elitnom društvu. Novosađani su susret rešili u svoju korist zahvaljujući boljoj igri u drugih 20 minuta, posebno u četvrtoj četvrtini.

Igrač utakmice bio je plejmejker Vojvodine, mladi Jovan Novak. On je ubacio 19 poena i tome dodao sedam skokova i šest >> Pročitaj celu vest na sajtu MVP.rs << asistencija. Pratio ga je Nebojša Jovišić sa 18 poena. U porazu Nišlija istakao se Danilo Tasić sa dabl-dabl učinkom od 11 poena i 12 skokova. Po 11 poena su upisali još Vladimir Đorđević i Strahinja Stojačić.

Nakon tri odigrana kola Vojvodina ima učinak od dve pobede i jednog poraza, dok Konstantin ne zna za slast trijumfa. U četvrtom kolu, koje je na programu tokom petka i subote, Novosađani gostuju FMP-u, a u Niš dolazi Crvena zvezda Telekom.

Vojvodina Srbijagas - Konstantin 85:66 (22:15, 15:24, 23:15, 25:12)

Vojvodina Srbijagas: Jovišić 18, Novak 19 (7sk, 6as), Cvjetan, Čampara 6, Popović, Matić 6, Šešlija 8 (5sk), Bursać, Branković 12, Radonjić 10 (5as), Jeremić 6, Grubor

Konstantin: Veličković 5, Despotović 5, Đorđević 11, Barać 9, Vitković 3, Stojačić 11, Ostojić 6, Tasić 11 (12sk), Mladenović, Obrenović 1, Vučićević, Gudžić 4

(foto: KK Vojvodina Srbijagas / Facebook)