Novajlije naoštrene: Istorijska pobeda Ingolštada, bod Darmštadu i prelep autogol /VIDEO/

Izvor: Blic, 15.Avg.2015, 17:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Ingoštada pobedili su Majnc sa 1:0 na gostovanju u svom prvom bundesligaškom meču u istoriji, dok su novajlije iz ekipe Darmštada došle do boda protiv Hanovera na svom terenu (2:2).

Darmštad je posle 33 godine odigrao prvi meč u Bundesligi i željan dokazivanja, poveo je u 31. minutu preko Helera koji se majstorski snašao u šesnaestercu. Uz fintu je izbacio štopera iz igre, a zatim elegantno poslao loptu tik pod prečku.

Benšop je uzvratio na početku >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << drugog poluvremena, i to tako što je lopta prošla kroz noge oglmanu Mateniji, da bi se Heler pobrinuo za novu radost domaćina u 54. minutu kasnije iskoristivši kiks Albornoza. Malo kasnije, Matenija se odbranjenim penalom iskupio za primljeni pogodak, no kapitulirao je ponovo zbog autogola Sulua, pa je došlo do podele bodova.

Autogol je viđen i u meču Verder - Šalke, u kom su gosti odneli sav plen sa 0:3. Prvo je Selasije zatresao svoju mrežu, i to na veoma atraktivan način, lobujući svog golmana Vidvalda i okrznuvši prečku. Čupo-Moting povisio je u 68. minutu, da bi Huntelar u 85. zapečatio sudbinu Šalkea na startu šampionata.