Novajlija u Bundesligi nastavlja poteru za Bajernom i Dortmundom

Izvor: Telegraf.rs, 01.Okt.2016, 00:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Lajpciga pobedili su na svom terenu Augsburg sa 2:1 u šestom kolu Bundeslige i tako zadržali epitet nepobedivosti u svojoj prvoj sezoni u najvišem rangu takmičenja u Nemačkoj.

Domaći tim je poveo golom Emila Forsberga u 11. minutu, a Augsburg je izjednačio tri minuta kasnije preko Danijela Bajera. Pobednički pogodak postigao je Marsel Sabicer u 52. minutu.

Lajpcig je sada izbio na treće mesto tabele, sa 12 osvojenih bodova, koliko ima i drugoplasirana Borusija >> Pročitaj celu vest na sajtu Telegraf.rs << Dortmund. Bajern Minhen je prvi sa 15 bodova. Augsburg je ostao 11. sa sedam bodova.

Ostali mečevi šestog kola igraju se za vikend.