Maksimović deo istorije i pada šampiona: Juve posle 20 godina poražen od Torina!

Izvor: Blic, 26.Apr.2015, 17:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Torina napravili su istorijski trijumf kada se niko nije nadao! "Bikovi" su u 32. kolu Serije A posle 20 godina slavili u gradskom derbiju protiv Juventusa sa 2:1.

Torino je napravio veliki podvig pošto je poslednji put protiv "stare dame" slavio 1995. godine sa 2:1, a "bikovi" su našli pravi trenutak - kada je Juventus na pragu nove titule šampiona u Italiji i kada je ostvario plasman u polufinale Lige šampiona.

Juventus je bio dosta umoran, to je evidentno, >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << a Masimilijano Alegri odlučio se da na van igre ostavi prvotimce Barzaljija, Kjelinija i Teveza.

Nije dobro krenulo za Torino i samo je čudo kako domaćin nije primio još jedan gol na ovom susretu. Vodeći tim na tabeli je u 35. minutu poveo iz neverovatnog slobodnog udarca, koga drugog do, Andree Pirla koji je sa nekih 20 metara zakucao loptu pod prečku i najavio novi trijumf svoje ekipe.

Ipak, deset minuta kasnije Kvaljarela je stvorio sebi dosta prostora i poslao loptu na sedam metara od gola gde se našao reprezentativac Italije Mateo Darmijan koji je klizećim startom savladao Đanluiđija Bufona i dao domaćoj publici nadu u veliko iznenađenje.

San je postao java u 57. minutu kada je El Kadauri ušao u 16 metara, prosledio pas na levu stranu za Darmijana koji je podigao glavu, pogledao, a onda uzvratio asistenciju Fabiju Kvaljarali koji je zatresao mrežu "stare dame".

Juventus je u poslednjih 15 minuta utakmice bombardovao gol Padelija, Sturaro je u dva navrata slao loptu tik uz levu stativu, a jednom je i sam golman Torina reagovao na pravi način, pa do kraja nije bilo promene rezultata.

Odličnu partiju odigrao je srpski reprezentativac Nikola Maksimović koji je na terenu bio 90 minuta, a svoj posao u defanzivi je obavio na pravi način, tako da je postao deo istorijske pobede.