Kraj za Đukića u Kupa kralja, Mojesov Sosijedad prošao u osminu finala

Izvor: Blic, 18.Dec.2014, 01:08   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Espanjola, Levantea i Hetafea plasirali su se osminu finala španskog Kupa kralja, kao i Sosijedad i Viljareal, dok je Kordobu, na čijoj klupi sedi Miroslav Đukić, eliminisala Granada.

Espanjol je u prvom meču sa 2:0 na gostovanju Alavesu već jednom nogom zakoračio među 16 najboljih, a pred svojim navijačima Morilja je u 65. minutu overio plasman katalonske ekipe.

Zahvaljujući prvom meču dalje je prošao i Levante, pošto je u >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << prvoj utakmici odigrao 1:1 na gostovanju Albaseteu, dok su u revanšu mreže mirovale, pa je prošao zbog pravila gol u gostima.

Hetafe je poput Espanjola slavio u oba susreta, najpre je na svom terenu srušio Eibar sa 3:0 i u revanšu sa dva gola u prvom poluvremenu otklonio sve dileme, a Piovakari je iz penala samo uspeo da ublaži poraz i postavi konačnih 2:1.

Miroslav Đukić će moći da se posvetiti opstanku u Primeri, pošto je njegova Kordoba u šesnaestini finala završila učešće u Kupu kralja. Andone je golom u petom minutu uspeo da nadoknadi 0:1 iz Granade, ali je istoimeni tim preko Majnca na isteku sat vremena igre otišao u osminu finala.

Dejvid Mojes na klupi Sosijedada slavi Finbogasona, koji je dva puta zatresao mrežu Ovijeda i sa ukupnih 2:0 ekipu iz San Sebastijana odveo dalje, dok je Viljareal posle 2:1 u prvom meču u drugom bio još ubedljiviji i sa 3:0 overio eliminaciju Kadiza.