Kiks Banfilda, šansa za Bojse

Izvor: B92, 30.Nov.2009, 12:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kiks Banfilda, šansa za "Bojse"

Tri kola pre kraja "Aperture" ekipa Banfilda je doživela prvi poraz i prilično umanjila šanse da prvi put u klupskoj istoriji osvoji titulu.

Neočekivan poraz, tim sa najboljom odbranom u ligi, doživeo je na svom terenu. Da iznenadjenje bude veće Banfild je izgubio od Rasing Kluba koji je u prethodnih 15 kola svojio tek 11 bodova.

Domaćine je načeo Matijas Martines već u 9. minutu. Samo četiri minuta kasnije izgledalo je da će sve, ipak, doći na >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << svoje mesto pošto je najbolji strelac šampionata Santjago Silva postigao 13. gol u sezoni i izjednačio rezultat na 1:1.

Nade Banfilda da bi i posle 16. kola mogao da ostane jedini neporaženi tim Aperture pokopao je bek Rasinga Gabriel Merkado. U 63. postigao je gol odluke, ali i gol nade za Njuels Old Bojs.

Njuels, naime, večeras igra protiv Kolona i ukoliko ostvari pobedu zauzeće lidersku poziciju na tabeli, sa bodom prednosti u odnosu na Banfild.