KI: Partizan bez osmine finala

Izvor: B92, 18.Dec.2013, 18:29   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Odbojkašice Partizana Vizure nisu uspele da se plasiraju u osminu finala Kupa izazivača, pošto ih je eliminisao Bešiktaš.

Bešiktaš je u dvorani "Burhan Felek" u Istanbulu eliminisao Partizan Vizuru trijumfom u 'zlatnom setu' sa 15:6, posle 13 minuta igre.

U regularnom toku revanš utakmice šesnaestine finala, Bešiktaš je pobedio Partizan Vizuru >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << sa 3:0, po setovima 25:16, 25:23 i 25:15, posle 74 minuta igre.

U prvoj utakmici, odigranoj u Hali sportova na Novom Beogradu, Partizan Vizura je pobedio Bešiktaš sa 3:0, po setovima 25:20, 25:20, 25:17.

Po propozicijama CEV, za pobede od 3:0 i 3:1 dobijaju se tri boda, a ukoliko se meč završi rezultatom 3:2, pobednik dobija dva boda, a poraženi jedan bod. Ukoliko ekipe osvoje isti broj bodova, o konačnom pobedniku odlučuje ’zlatni set’.

Bešiktaš će u osmini finala igrati sa pobednika dvomeča između mađarskog Vašaša i Kanti Šafhauzena iz Švajcarske.