Ivković nadmudrio Pešića

Izvor: Sportski Žurnal, 03.Feb.2011, 00:54   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Olimpijakos - Valensija 77:62 (18:12, 20:12, 19:18, 20:20)
Olimpijakos: Papalukas 8, Nesterović 17, Spanulis 14, Vasilopulos, Burusis 11, Kešelj 5 (2-1, 3-1 za 15 minuta), Nilsen 7, Papanikolau, Erceg (1-0, 1-0, 1 sk, 1 il za 11 minuta), Teodosić 8 (1-0, 4-2, 2-2, 4 sk, 3 as za 25 minuta), Halperin, Lukas 7.
Valensija: Kuk 4, Ogustin, Ričardson, Klaver 16, Simeone, Liščuk 10, Martinez, Pijetrus, Savanović 13 (8-5, 2-1, 5 sk, 1 as, 1 il za 30 minuta), >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << De Kolo 7, Fernandez, Javtokas 12.
Olimpijakos je opravdao ulogu favorita i pobedom na svom terenu nad Valensijom u velikoj meri povećao svoje šanse za plasman u četvrtfinale Evrolige. Pirejci bi mogli da obezbede ulazak među osam najboljih ekipa već u narednom kolu ukoliko na gostovanju savladaju ekipu Svetislava Pešića, a Fenerbahče Ulker pobedi Žalgiris u Kaunasu.
Iako je Valensija povela 12:8, serijom 10:0 koju je inicirao Spanulis, došlo je do preokreta posle koga gosti nisu uspeli da naprave preokret. Četa Dušana Ivkovića je odlično odigrala u drugoj četvrtini, imala je mnogo više raspoloženih igrača pa je Olimpijakos na poluvremenu imao 14 poena prednosti. Stečeno vođstvo domaći su sačuvali do kraja.