Irska pobedila Bosnu i plasirala se na Evropsko prvenstvo u Francuskoj

Izvor: Beta, 16.Nov.2015, 23:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbalska reprezentacija Irske plasirala se na Evropsko prvenstvo u Francuskoj naredne godine, pošto je večeras u Dablinu u revanš utakmici baraža pobedila Bosnu i Hercegovinu sa 2:0.Irska je tako ukupnim rezultatom 3:1 pobedila Bosnu, pošto je u prvoj utakmici u Zenici rezultat bio 1:1.Oba gola za Irsku postigao je Džonatan Volters u 24. minutu iz penala i u 70. minutu.Ekipe nisu napravile ozbiljnije prilike sve do 23. minuta kada je posle šuta Derila Marfij, lopta u šesnaestercu pogodila u ruku Ervina Zukanovića. Volters je sigurno izveo penal i doneo vođstvo Irskoj. Bosna je posle primljenog gola pojačala napad, pokušao je ...
Pogledaj vesti o: Evropsko prvenstvo