Izvor: B92, 18.Feb.2013, 23:58 (ažurirano 02.Apr.2020.)
FA: Junajted izborio četvrtfinale
Fudbaleri Mančester Junajteda plasirali su se u četvrtfinala FA Kupa, teže nego što se očekivalo.
"Crveni đavoli" su posle mnogo problema savladali Reding sa 2:1, odolevši pritisku gostiju u poslednjih desetak minuta meča na "Old Trafordu".
Junajted je golovima Nanija i Ernandesa na asistenciju Portugalca poveo 2:0 polovinom drugog dela, ali je golman Redinga Federiči onemogućio domaćina da potvrdi pobedu. Devet minuta pre kraja Džobi MekAfun je doneo dramatičan >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << finiš, ali gosti nisu uspeli da izjednače.
Nemanja Vidić bio je starter odigravši svih 90 minuta za lidera Premijer lige. Junajted će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz duela Čelsija i Midlzbroa.
FA kup, osmina finala:
Mančester Junajted – Reding 2:0
Mančester Siti – Lids 4:0
Hadersfild – Vigan 1:4
Luton – Milvol 0:3
MK Dons – Barnsli 1:3
Arsenal – Blekburn 0:1
Oldam – Everton 2:2
Sreda:
Everton – Oldam (repriza)
Midlzbro – Čelsi
FA je obavio i žreb za četvrtfinale, a mogući rivali mogli bi da budu Mančester Junajted i Čelsi. Mečevi će se igrati 9/10. marta.
FA Kup, četvrtfinale:
Mančester Siti – Barnsli
Oldam/Everton – Vigan
Mančester Junajted – Midlzbro/Čelsi
Milvol – Blekburn
FA KUP: Vidić i Mančester teško do četvrtfinala! (VIDEO)
Izvor: Telegraf.rs, 19.Feb.2013, 00:30
Fudbaleri Mančester junajteda plasirali su se u četvrtfinala FA Kupa, teže nego što se očekivalo posle pobede nad Redingom na "Old Trafordu" (2:1)














