Erićeva prvakinja centralne Srbije

Izvor: B92, 14.Nov.2010, 14:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Erićeva prvakinja centralne Srbije

Šahovski intermajstor Jovana Erić iz Loznice nova je prvakinja centralne Srbije u ženskom šahu posle turnira koji je danas završen u Valjevu.

Mlada državna reprezentativka Erićeva je osvojila šest poena u sedam kola i pritom zebeležila pet pobeda i dva remija, protiv Marije Petrović i Ane Benderać.

Isti učinak imala je drugoplasirana, velemajstor i kapiten srpske reprezentacije Ana Benderać, koja je remizirala sa Erićevom i Suzanom Maksimović, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ali je imala slabije dodatne kriterijume.

Erićeva i Benderać plasirale su se na pojedinačno prvenstvo Srbije za 2011. godinu.

Treća je bila Suzana Maksimović sa 4,5 poena, a slede Marija Petrović 3,5, Marija Urošević 3, Mila Paramentić 2, Marija i Milica Milosavljević po 1,5 poena.

Igrano je sedam kola po Bergerovom sistemu (svaka sa svakom), nagradni fond iznosio je 50.000 dinara, a pobednici je pripalo 20.000 dinara.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

JOVANA ERIĆ PRVAKINJA CENTRALNE SRBIJE

Izvor: Kurir, 14.Nov.2010

VALJEVO - Šahovski intermajstor Jovana Erić iz Loznice nova je prvakinja centralne Srbije u ženskom šahu posle turnira koji je danas završen u Valjevu...Mlada državna reprezentativka Erićeva je osvojila šest poena u sedam kola i pritom zebeležila pet pobeda i dva remija, protiv Marije Petrović...

Nastavak na Kurir...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.