EL: Makabi u seriji

Izvor: S media, 11.Nov.2010, 21:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaši Makabija pobedili su kao gosti Himki rezultatom 78:76 (10:19, 21:23, 27:14, 18:22) u prvoj utakmici današnjeg programa Evrolige.

Izabranici Davida Blata stigli su do pobede trojkom Dejvida Blua u poslednjoj sekundi, a imali su priliku da mnogo ranije reše pitanje pobednika, obzirom da su u prvoj četvrtini imali 16 poena prednosti, na poluvremenu 11, ali su ipak srećno upisali trijumf.

Himki >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << je zaostatak na poluvremenu nadoknadio u trećoj četvrtini, koju je dobio rezultatom 27:14, da bi razigrani Krešimir Lončar ekipi Serđa Skariola u poslednjem periodu igre doneo sedam razlike - 67:60.

U neizvesnoj završnici ruski predstavnik je sam sebe pobedio, jer su njegovi igrači izgubili loptu samo 10 sekundi pre kraja, kada su vodili 76:75, a potom su dozvolili Makabiju skok u napadu i šut za pobedu iz otvorene pozicije za odličnog šutera kakav je Blu.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Sofoklis Skorcijanitis i Čak Eidson sa po 16 poena, dok je nekadašnji igrač FMP Železnika, Gaj Pnini, dodao 11 i bio treći po efikasnosti u redovima "ponosa Izraela".

EL: Partizan slavio u Poljskoj!

Tripkovićevi rekordi

EL: Dule konačno do pobede

Petorica igrača Himkija ostvarila su dvocifren učinak kada su poeni u pitanju - Lončar 15, Raul Lopez i Sergej Monia po 11, a Vitalij Fridzon i Bendžamin Eze po 10 poena.

Makabi je pobedom izbio na prvo mesto u Grupi A, koje deli sa Žalgirisom koji takođe ima skor 3-1, dok Himki, Kaha Laboral i Partizan imaju 2-2, Prokom na poslednjem mestu 0-4.

Podsećamo, Partizan je juče kao gost pobedio Prokom 62:69.