Crne mačke utišale Njukasl za istoriju, školska kontra u 90. minutu rešila derbi

Izvor: Blic, 21.Dec.2014, 17:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Crne mačke" utišale Njukasl za istoriju, školska kontra u 90. minutu rešila derbi

Veliki derbi na severo-zapadu Engleske između ljutih rivala pripao je Sanderlendu, koji je u 17. kolu Premijer lige slavio na gostovanju Njukaslu sa 1:0 golom Adama Džonsona.

Iako su mreže mirovale do samog finiša, publika na Sent Džejms parku mogla je da gleda dobar fudbal, kao i uvek kada se sastanu "crne mačke" i "svrake", i utakmicu kojoj su samo pogoci nedostajali da derbi bude potpun.

Prilike su imale obe ekipe, Njukasl je vršio strahovit pritisak u poslednjih >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << 20-tak minuta, ali je Sanderlend u 90. minutu priredio kontru kao iz udžbenika za veliko slavlje, verovatno najslađe za njihove navijače.

Posle kornera domaćina, Adam Džonson je vukao loptu skoro 50 metara, dodao do Sebastijana Larsona koji je pronašao Baklija, a on je samo odložio loptu do Džonsona koji ju je zakucao u mrežu velikog rivala.

Sanderlend je tako i četvrti put uzastopno pobedio Njukasl u Premijer ligi, što je istorijski uspeh, jer nikada do sada nije uspeo.