Izvor: RTS, 16.Jan.2011, 03:57 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Big Ben rasplakao Rejvense
Fenomenalno dodavanje Bena Rotlisbergera pred kraj utakmice donelo Stilersima pobedu nad Baltimor Rejvensima. Big Ben glavni igrač sjajnog preokreta ekipe iz Pitsburga, koja je u jednom trenutku gubila 21:7. Aron Rodžers i Pekersi "oduvali" Atlantu.
Baltimor je igrao sjajno i bio na pragu senzacionalne pobede nad Pitsburgom, To bi se i desilo da konce igre u svoje ruke nije uzeo veliki Ben Rotlisberger, koji je sa dva dodavanja za taačdaun i fenomenalnim pasom za Antonija Brauna >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << na manje od dva minuta pre kraja potpuno preokrenuo tok utakmice. Pitsburg - Baltimor 31:24.
Rejvensi su igrali upravo onako kako svi žele da igraju protiv Stilersa, besomučno su pokušavali da unište Rotlisbergera, što je dobrim delom utakmice i davalo rezultate, alio ono što ovog igrača izdvaja iz gomile ostalih nije njegova veština, već neverovatna čvrstima.
Njegova poslednja akcija na utakmici bila je i najveličanstvenija - u poslednjem pokušaju za čitavih 19 jardi na dva minuta do kraja, pronašao je Antonija Brauna na drugom kraju terena i tim potezom svojoj ekipi osvojio čitavih 58 jardi i priliku da bez velike drame reši meč.
Upravo se to i desilo kada je Rašar Mendenhal postigao tačdaun i rešio utakmicu.
Uz Rotlisbergera, titulu igrača utakmice zaslužuje i "sejfti" odbrane Stilersa Rajan Klark, koji je predvodio odbrambeni deo povratka ekipe Pitsburga sa dva sjajna poteza, prvo je naterao Reja Rajsa da izgubi loptu da bi zatim i presekao dodavanje kvoterbeka Rejvensa Džoa Flaka.
Posle oba odbrambena podviga Rajana Klarka, Stilersi su postigli tačdaun.
Grin Bej - Atlanta 48:21
I u Atlanti, gde su Grin Bej Pekersi pregazili Felkonse, u glavnoj ulozi bio je kvoterbek, ovog puta Aron Rodžers koji je bio ključni faktor u strahovitoj seriji Pekersa, koji su iz četiri poseda lopte postigli isto toliko tačdauna i rešili pitanje pobednika.
Rodžers je "bacio" ukupno 366 jardi za tri tačdauna, a jednom je poentirao trčanjem, što je dodatno demoralisalo igrače Atlante koji su u ovaj meč ušli kao blagi favoriti, obzirom na bolje rezultate u regularnom delu sezone.
Ukupno 48 poena Pekersa drugi je najbolji rezultat na gostujućim terenima još od 1940. godine i pobede Čikago Bersa.
NFL: Pitsburg i Grin Bej u finalima
Izvor: S media, 16.Jan.2011
Pitsburg Stilersi i Grin Bej Pekersi plasirali su se u finala konferencija u NFL ligi...Stilersi su sa 31:24 (7:14, 0:7, 14:0, 10:3) pobedili Baltimor, dok je Grin Bej sa 48:21 deklasirao Atlantu, tim sa najboljim skorom u NFC-u...NFL: "Orao" Vik pao (VIDEO)..Najlakše je zeznuti rukija (VIDEO)..Bacio...





