Benzema i Rodriges srušili Granadu

Izvor: B92, 01.Nov.2014, 18:58   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Reala rutinski su pobedili Granadu sa 4:0 u prvoj utakmici subotnjeg programa u okviru desetog kola Primere.

’Kraljevski klub’ tako je došao do osme pobede ove sezone i tako barem na nekoliko sati preuzeo čelnu poziciju, sa dva boda više do Barselone i Sevilje, koje tek treba da odigraju svoje mečeve.

Granada je, s druge strane, ostala na samo devet bodova iz deset mečeva na 14. mestu u Primeri.

Šampion Evrope je u Granadi rutinski slavio >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i došao do 11. trijumfa zaredom u svim takmičenjima, a poveo je već u drugom minutu golom Kristijana Ronalda na asistenciju Karima Benzeme.

Prednost gostuju udvostručio je Hames Rodriges spektakularnim volej udarcem, takođe posle dodavanja Benzeme, da bi se u 54. minutu francuski fudbaler upisao u strelce, a asistent mu je bio Ronaldo.

Konačan rezultat postavljen je u 87. minutu autogolom Babina, posle akcije u kojoj je Ronaldo loše zahvatio loptu, usledila je loša reakcija fudbalera Granade, da bi se Rodrigesov šut praktično pred gol linijom odbio od igrača domaćeg tima.

Barselona svoju utakmicu desetog kola sa Seltom igra od 20 časova, dok Sevilja u nedelju od 12 gostuje Atletiku u Bilbau.