Ani Feninger pobeda u Banskom

Izvor: RTS, 02.Mar.2015, 14:44   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Austrijska skijašica Ana Feninger pobednica je takmičenja Svetskog kupa u superveleslalomu u Banskom, Bugarska.

Feninger (25) je trku završila ispred vodeće u generalnom plasmanu, Slovenke Tine Maze i Amerikanke Lindzi Von.
Austrijanka je do četvrte pobede u sezoni, a 12. u karijeri, došla s vremenom minut, 14 sekundi i 59 stotinki.
Maze je trku završila sa 16 stotinki zaostataka, >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << dok je Von bila 28 stotih delova sekunde iza pobednice.
Četvrto mesto zauzela je Austrijanka Nikol Hosp, dok je peta bila Italijanka Elena Kurtoni.
Feninger je na poslednja dva vikenda Svetskog kupa vezala tri pobede, te je tako znatno smanjila zaostatak u generalnom plasmanu za Tinom Maze, koja ima 1.145 bodova, 44 više od drugoplasirane Austrijanke.
U poretku superveleslaloma prva je Feninger sa 372 boda, druga je Vonova sa 340, dok je Maze treća sa 250.
Narednog vikenda Svetski kup za skijašice voziće se u Garmiš-Partenkirhenu, u Nemačkoj.