Videoton grabi ka LE, Mladost iznenadila Šturm

Izvor: RTS, 13.Jul.2017, 23:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Videotona savladali sa 3:0 u gostima estonski Kalju u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu Evropa. Marko Šćepović postigao dva gola za ekipu Marka Nikolića. Podgorička Mladost napravila iznenađenje i pobedila u gostima Šturm sa 1:0.

Mađarska ekipa, koju sa klupe predvodi bivši trener Partizana Marko Nikolić, lako >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << je došla do pobede u Estoniji, pošto je već posle osam minuta igre povela preko Patkaija.
Ubedljivu pobedu je osigurao bivši fudbaler Partizana, Marko Šćepović, golovima sa penala u 47. i 74. minutu.
Podgorička Mladost je napravila iznenađenje u Austriji, pošto je savladala Šturm minimalnim rezultatom - 1:0. Jedini gol postigao je Krkotić sa bele tačke u drugom minutu.
Splitski Hajduk je kod kuće savladao sa 1:0 Levski iz Sofije, a Osijek je sa 2:0 pobedio Lucern.
Željezničar i švedski AIK su odigrali bez golova, dok je Široki Brijeg protiv Aberdina u gostima "izvukao" nerešen rezultat.