Partizan ukrotio pantere, FMP bez slobodnog bacanja za poluvreme

Izvor: Blic, 25.Maj.2015, 21:08   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Partizan ukrotio "pantere", FMP bez slobodnog bacanja za poluvreme

Košarkaši Partizana savladali su FMP na svom parketu u Pioniru sa 81:67 (23:14, 19:24, 23:18, 16:11) u okviru 10. kola Superlige.

Crno-beli su drugi na tabeli sa samo jednim porazom, dok su "panteri" posle neočekivanog poraza od Konstantina u Železniku pali na šesto mesto sa učinkom 3-6.

I neočekivano su puleni Milana Gurovića bolje otvorili meč sa 2:7 sa srpskim prvakom, da bi Partizan uzvratio serijom >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << 9:0 za preokret u režiji Murića i Milutinova.

Slovenački reprezentativac u crno-belom je odigrao odličnu prvu četvrtinu i trojkom se pobrinuo za 23:14 prilikom prvog obaveznog predaha, ali su se gosti istim oružjem držali u igri.

Iako je posle pogodaka Pavlovića bilo i maksimalnih plus 14 (34:20) sredinom druge deonice, usledila je rafaljna paljba FMP-a, iza linije 6,75 metara pogađali su Gudurić, Čović dva puta i Lazarević, pa se prednost do kraja poluvremena istopila na četiri razlike 42:38.

Zanimljivo da gosti nisu izveli nijedno slobodno bacanje, a domaći košarkaši su 17 puta išli na liniju penala i 12 puta bili precizni. FMP je trojke šutirao 6/17, a Partizan 2/8.

Košarkaška Superliga, 10. kolo:

Metalac - Mega Leks 89:70 (23:23, 22:16, 19:14, 25:17)

19.30 Partizan - FMP

19.30 Tamiš - Crvena zvezda

20.00 Konstantin - Vojvodina

Tabela: Crvena zvezda 9-0, Partizan 8-1, Metalac 6-4, Mega Leks 4-6, Vojvodina 5-5, FMP 3-6, Konstanin 2-7, Tamiš 1-8