Partizan od minus 16 do pobede

Izvor: MVP.rs, 13.Maj.2017, 00:57   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sjajna četvrta četvrtina crno-belih.

Košarkaši Partizana NIS su bili na pragu poraza u utakmici sedmog kola Mozzart Superlige Srbije na gostovanju u Sremskoj Mitrovici. Mega Leks je imala 16 poena viška u 25. minutu, ali je stečeni kapital uspela da prospe i na kraju izgubi utakmicu. Crno-beli su dobili završnih 10 minuta sa 30:12, a meč rezultatom 84:79.

Najefikasniji igrač u redovima Partizana je bio Vilijem Hečer sa 17 poena, ali je najkorisniji na >> Pročitaj celu vest na sajtu MVP.rs << terenu bio Branislav Ratkovica. Iskusni plejmejker je upisao 12 poena, devet asistencija i pet skokova. Po 12 poena su još ubacili Stefan Birčević i Novica Veličković, koji je tome dodao devet uhvaćenih lopti.

Megu je predvodio Đorđe Simeunović sa 15 poena, dok su po 12 poena upisali Nikola Rebić i Vlatko Čančar. Sava Lešić je napunio gotovo sve statističke kolone sa 11 poena, sedam skokova i sedam asistencija.

Domaći su u poslednjih 10 minuta ušli sa plus 13, ali je Vil Hečer trojkama pokrenuo goste i doveo ih na minus četiri - 71:67. Nervoza u igri domaćih uzrokovana prosipanjem velike prednosti je uradila svoje, pa je Partizan trojkom Mihajla Andrića izjednačio na 76:76. Crno-beli su imali bolji momentum, pa su iskusni Ratkovica i Vanja Marinković mirno meč priveli kraju.

Trebalo bi pomenuti da su oba tima imala pehove sa povredama na ovom meču. Stefan Pot je u 19. minutu nagazio Vlatka Čančara i povredio skočni zglob, dok je istu povredu doživeo Ognjen Jaramaz u 37. minutu.

Košarkaši Partizana NIS su u prvoj polovini takmičenja upisali samo jedan poraz, dok je Mega zabeležila tri pobede i četiri neuspeha. Crno-bele u osmom kolu očekuje gostovanje u Vršcu, a Mega će na svom terenu odmeriti snage sa FMP-om.

Mega Leks - Partizan NIS 79:84 (19:27, 24:14, 24:13, 12:30)

Dvorana: "SPC Pinki"; Gledalaca: 1.500; Sudije: Jovčić, Glišić, Jevtović

Mega Leks: Mušidi 3, Rebić 12, Lešić 11 (7sk, 7as), Čarapić, Jaramaz 2 (5sk, 6as), Spasojević 6, Kaba 9 (7sk), Čančar 12 (5sk), Simeunović 15, Novak 9, Kapetanović, Samardžiski. Trener: Dejan Milojević

Partizan NIS: Ratkovica 12 (5sk, 9as), Vrabac 7, Marinković 9 (6sk, 3as), Veličković 12 (9sk), Majstorović 2, Birčević 12, Koprivica, Andrić 5, Hečer 17, Pot 4, Karahodžić, Luković 4. Trener: Aleksandar Džikić

(foto: KK Partizan NIS)

Nastavak na MVP.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta MVP.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta MVP.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.