LE: Minimalac Junajteda, efikasni Roma i Zenit

Izvor: N1 televizija, 29.Sep.2016, 23:19   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Mančester Junajted je u drugom kolu takmičenja po grupama Lige Evrope minimalnim rezultatom savladao Zorju (1:0), golom Zlatana Ibrahimovića u 69. minutu. Utakmica na Old Trafordu nije ispunila očekivanja, pa iako je tim menadžera Žozea Murinja dominirao, teškom mukom je savladao goste iz Ukrajine.

Za Junajted je u prvom poluvremenu najizgledniju šansu imao mladi napadač Markus Rašford, ali je u 20. minutu pogodio prečku. Zorja se dobro branila, a srpski vezista >> Pročitaj celu vest na sajtu N1 televizija << Željko Ljubenović je igrao do 76. minuta kada je zamenjen.

U nastavku su Ukrajinci pokušavali iz kontranapada, ali nisu uspeli da ugroze Romera. Odlučujući momenat se dogodio u 69. minutu kada je nespretno zahvaćen udarac Vejna Runija završio pravo na glavu Zlatana Ibrahimovića, kome nije bilo teško da sa tri metra savlada Ševčenka. Sjajni Šveđanin je tako spasao Junajted i postigao gol i za sedmi različiti klub u evropskim takmičenjima.

Roma je deklasirala rumunsku Astru (4:0), a veliki doprinos pobedi je dao i Frančesko Toti sa dve asistencije, i to tek dva dana pošto je napunio 40 godina. Strelci za Vučicu su bili Strotman u 15, Facio u 45+2. i Salah u 55. minutu dok je Fabricio postigao autogol u 47. minutu.

Zenit je u Sankt Peterburgu "preslišao" holandski AZ Alkmar rezultatom 5:0, golovima Kokorina u 26. i 59, Đulijana u 48, Krišita iz penala u 66. i Šatova u 80. minutu. Za rusku ekipu je od 69. minuta igrao i crnogorski internacionalac Luka Đorđević.

Ajaks u čijem sastavu je bio Nemanja Gudelj je savladao Standard iz Liježa (1:0), na čijoj klupi se nalazi

Aleksandar Janković.

U strelce se u pobedi Fiorentine nad Karabagom (5:1) upisao hravatski napadač Nikola Kalinić, dok je

kapiten italijanske ekipe bio srpski defanzivac Nenad Tomović.

Bosanski vezista Danijel Milićević je bio asistent kod drugog gola Genta u pobedi nad Konjom (2:0). PAOK trenera Vladimira Ivića i golmana Željka Brkića je iznenadio na gostovanju Slovan u Liberecu (1:2).

Šalke, za koji je igrao Matija Nastasić je savladao Salcburg sa 3:1, a mladi hrvatski reprezentativac Duje

Ćaleta-Car je bio strelac autogola za austrijsku ekipu.

Antonio Rukavina je dobio žuti karton u remiju Viljareala sa Steauom (1:1) za koju je igrao Marko Momčilović. Slovenački napadač Džengis Čavušević nije realizovao penal za Cirih ali se iskupio pobedonosnim golom

protiv Osmanlija (2:1).

Grupa A: Fenerbahče - Fejenord 1:0 (1:0)

Mančester Junajted - Zorja 1:0 (0:0)

Grupa B: Astana - Jang Bojs 0:0

Olimpijakos - APOEL 0:1 (0:1)

Grupa C:Gabala - Majnc 2:3 (0:1)

Sent Etjen - Anderleht 1:1 (0:0)

Grupa D:Zenit - AZ Alkmar 5:0 (1:0)