Građani pobedom nad Čekićarima do vrha tabele

Izvor: B92, 28.Avg.2016, 19:33   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Mančester Siti savladao je na svom stadionu ekipu Vest Hem Junajteda rezultatom 3:1.

Pobedu 'Građanima' doneli su dvostruki strelac Rahim Sterling i Fernandinjo, a jedini gol za ’ Čekićare’ postigao je Antonio Mičel.

Ekipa Pepa Gvardiole je u poslednjem meču trećeg kola ostvarila treću pobedu i učvrstila se na tabeli sa devet osvojenih bodova.

Vest Hem se nalazi na 12. mestu sa tri boda, pošto su zabležili dva poraza i jednu pobedu.
’Građani’ su fantastično započeli novu sezonu engleskog takmičenja, pošto su u prvom kolu savladali Sanderlend, a potom i ubedljivo Stouk Siti, da bi na svom terenu pobedom protiv Vest Hema se učvstili kao vodeći na tabeli.

Prvi pogodak postigao je bivši igrač Liverpula, Rahim Sterling, u sedmom minutu meča. On je posle sjajne akcije koju su poveli sa centra igrači Sitija, lako savladao španskog golmana Adrijana.

Posle 11 minuta ’Građani’ su duplirali prednost, a strelac je bio brazilski vezista Fernandinjo koji je posle centaršuta Kevina De Brujna, glavom ubacio loptiu u mrežu.

Ekipa Pepa Gvardiole je otišla na odmor sa dva gola prednosti, ali su u drugom poluvremenu ’puleni’ hrvatskog trenera Slavena Bilića uspeli da smanje prednost pogotkom u 58. minutu.

Francuski fudbaler Masuaku Arrtur je sa levog boka uputio centaršut, a najviiši u skoku bio je 26-godišnji Antonio Mičeil.

Ipak, Mančester Siti je do kraja pokazao da je bolji protivnik i u nadoknadi vremena postavio konačan rezultat za 3:1.

Ponovo je bio strelac Englez Sterling koji je posle upućene lopte Španca Davida Silve, obišao golmana i upisao svoj drugi gol na ovom meču.

Srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov ušao je u 59. minutu meča pošto je zamenio engleskog defanzivca Džona Stonsa.

Sledeće nedelje zbog reperezentativnih utakmica, očekuja nas pauza u Premijer ligi, a derbi četvrtog kola odigraće Mančester Siti i Mančester Junjated 10. septembra na ’Old Trafordu’.

Istog dana Vest Hem na svom stadionu dočekuje Votford.