Izvor: Danas, 09.Okt.2015, 23:42   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U Italiju po nove bodove

Rukometašice Srbije su u prvom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo ostvarile ubedljivu pobedu (34:25) nad selekcijom Ukrajine. početak meča, zapravo celo prvo poluvreme, nije obećavalo ovako ubedljiv trijumf. Izabranice Aleksandra Boškovića su se većim tokom tog dela utakmice "mučile", pogotovu u napadu pa su tek u finišu stekle malo veću prednost >> Pročitaj celu vest na sajtu Danas << ( 12:8) ali su početničkim greškama u poslednjem minutu primile dva gola pa se na odmor otišlo sa skromnom prednošću - 12:10.

Izvanrednom igrom u prvih desetak minuta, pre svega Sanje Radosavljević, Sanje Rajović i Kristine Liščević, reprezentativke Srbije stiču veliku prednost ( u jednom trenutku je bilo čak 12 golova "viška" - 28:16). Rutinskom igrom meč je priveden kraju, ostvarena je veoma važna pobeda na startu Evropskog prvenstva koje će se sledeće godine održati u Švedskoj.

- Bilo je malo nervoze u prvom poluvremenu, ali smo u nastavku pokazale da znamo i možemo mnogo. Vrlo važna pobeda, ali je moramo "potvrditi" u Italiji. Osvojim li bodove i u tom susretu bićemo na dobrom putu za Švedsku - tvrdi Sanja Radosavljević, koja je sa devet golova bila najefikasnija u našem timu.

U drugoj utakmici naše grupe Češka je ubedljivo savladala Italiju 33:15.

Nastavak na Danas...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Danas. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Danas. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.