Srpski kajakaši: Pajiću bronza, Moldovan četvrta

Izvor: Blic, 03.Maj.2015, 11:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Srpski reprezentativac Dejan Pajić osvojio je bronzanu medalju u disciplini K-1 na 500 metara na Evropskom prvenstvu u kajaku i kanuu, koje se održava u češkim Račicama.

Pajić je u finalu zauzeo 3. mesto u vremenu 1:42.168 minuta, iza Nemca Toma Libšera (1:41.952) i Renea Poulsena iz Danske koji je stazu savladao za 1:41.504 minut.

Srpskim takmičarima to je druga medalja na šampionatu Evrope >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << pošto su juče Milica Starović i Dalma Ružičić Benedek osvojile bronzu u disciplini K-2 na hiljadu metara.

U finalu kajaka jednoseda na 500 metara, Nikolina Moldovan je zauzela 4. mesto u vremenu 1:56.552 minuta.