Srbija pobedom otvorila Evropsko prvenstvo

Izvor: NoviMagazin.rs, 04.Dec.2016, 18:04   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Rukometašice Srbije pobedile su Sloveniju sa 36:34 (17:16), na startu šampionata Evrope u Švedskoj.

Ovaj meč je praktično i odlučivao o plasmanu u narednu fazu pošto dalje prolaze najbolje tri selekcije, a Srbija se u nastavku takmičenja u grupi A sastaje sa domaćinom i Španijom.

Naša selekcija u većem delu meča imala je prednost, ali je u nastavku ispustila četiri gola prednosti, pa je pobedu obezbedila tek u poslednja dva minuta.

Sanja Radosavljević postigla je 8, Katarina Krpež i Slađana Pop-Lazić po 6, a Kristina Liščević 5 golova. Na drugoj strani, Tamara Mavsar postigla je 9, a Ana Gros 8 golova.
Pogledaj vesti o: Evropsko prvenstvo